Anemia u mężczyzny

Niedokrwistość z niedoboru żelaza to najbardziej rozpowszechnione schorzenie hematologiczne.

Artykuły Niedokrwistość

Niedokrwistość z niedoboru żelaza
Niedokrwistość Niedokrwistość z niedoboru żelaza

Niedokrwistość z niedoboru żelaza to najbardziej rozpowszechnione schorzenie hematologiczne. O niedokrwistości u mężczyzn m ... niedokrwistości z niedoboru żelaza Niedokrwistość z niedoboru żelaza ma przewlekły przebieg. Pierwsze objawy anemii pojawiają się wtedy ... organizmu, rozwija się niedokrwistość. Objawy niedokrwistości są wynikiem zmniejszenia dostępności tlenu do tkanek i narząd ... podejrzewać niedokrwistość mikrocytarną spowodowaną niedoborem żelaza. W celu ocenienia stanu gospodarki żelazem wykonuje...

Niedobór witaminy B12
Niedokrwistość Niedobór witaminy B12

Organizm człowieka, aby mógł prawidłowo funkcjonować, potrzebuje dostarczania odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Każdy nadmiar i niedobór może prowadzić do schorzeń lub poważnych zachorowań. W przypadku niedoboru witaminy B12...

Decyzja o ciąży Płodność mężczyzny

Płodność mężczyzny zależy od wielu czynników – od wagi ciała po dietę czy porę dnia. Aby począć dziecko, trzeba zwrócić uwagę na to, co wpływa na ilość i jakość plemników w spermie.

Morfologia w ciąży Anemia w ciąży

Anemia w ciąży dotyczy około 40% przyszłych mam. Najlepszym badaniem diagnostycznym w kierunku anemii jest morfologia krwi obwodowej. Obniżone parametry powinny zaniepokoić.

Choroby noworodka Anemia u noworodka

Anemia u noworodka może być spowodowana konfliktem serologicznym, chorobą hemolityczną, zaburzeniami autoimmunologicznymi, wcześniactwem, alergią pokarmową i wieloma innymi czynnikami.

Karmienie butelką Anemia u niemowlaka

Anemia to stosunkowo częsta choroba u niemowląt. Jakie przyczyny niedokrwistości u dzieci? Jak wygląda leczenie anemii u niemowląt?

Suplementy diety po ciąży Anemia po porodzie

Anemia po porodzie jest najczęściej spowodowana nadmierną utratą krwi lub niezbilansowaną dietą w trakcie ciąży. Niskie stężenie hemoglobiny we krwi powoduje zaburzenia funkcji mózgu i pracy serca.

Spadek masy ciała Anemia u niemowląt

Anemia u niemowląt wpływa niekorzystnie na rozwój dziecka. Długotrwały niedobór żelaza prowadzi do upośledzenia umysłowego. Warto więc zapobiegać występowaniu niedokrwistości.

Choroby i dolegliwości w ciąży Anemia w czasie ciąży

Anemia jest stanem, w którym organizm nie ma wystarczającej ilości czerwonych krwinek we krwi. Krwinki te zawierają hemoglobinę, która rozprowadza tlen z płuc po całym ciele. Jeśli poziom hemoglobiny jest dosyć niski, tkanki organizmu nie...

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij