problem z nerka - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl

Wróć   Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > Eksperci > Pediatra
Zarejestruj się Kalendarz Na żywo! Szukaj Dzisiejsze posty Oznacz fora jako przeczytane

Komunikaty

Pediatra (gdy masz pytanie dotyczące chorób dziecięcych)

Lekarz Dorota Dziemian Image

Doświadczenie i zainteresowania zawodowe: choroby wieku dziecięcego; choroby zakaźne: przewodu pokarmowego, odzwierzęce i pasożytnicze; choroby alergiczne: alergia pokarmowa i wziewna, prawidłowe żywienie, wzmacnianie odporności, medycyna naturalna.

W latach 1997-2002 pracowała na Oddziale Dziecięcym Neuroinfekcji i Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białymstoku. W 2000 r. uzyskała tytuł specjalisty I stopnia w dziedzinie pediatrii. Przez kilka lat pracowała w Kanadzie, między innymi w Apple Tree Medical Centre w Ottawie.

Od 2011 roku pracuje na Oddziale i w Poradni Dziecięcej w Dąbrowie Białostockiej.

Obecnie w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.


Zamknięty temat
 
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29-08-09, 12:59   #1 (permalink)
Spacerowicz
 
Nikula's Avatar
 
Dominik-słodkie wywrócenie świata do góry nogami :)

Zarejestrowany: 13-03-2009
Miejscowość: Mazury
Posty: 846
Nastrój:
244 podziękowań w 156 postach
Domyślnie problem z nerka

Witam, jestem mamą 5 tygodniowego synka,już w 35 tyg ciąży widoczny był zastój w nerce lewej - UKM 8,5 mm, w badaniu USG w 2 tygodniu życia to się potwierdziło wynik Usg - poszerzony UKM w lewej nerce.Pęcherz moczowy pusty.Byliśmy w szpitalu ze względu na bakterie w moczu i synek dostał kurację antybiotykiem, wyniki moczu sa na razie w porządku. Za kilka dni mamy badanie radiologiczne z kontrastem od czasu kuracji antybiotykiem, tj 2 tygodnie synek ma podawany Furagin ( 1/4 tabletki na dobę). Byliśmy u pediatry ponieważ wydaje nam się,że malego pobolewa brzuszek i ogólnie jest niespokojny, lekarka stwierdziła że to są problemy kolkowe jednak my sie bardzo boimy ze mogą być związane z ta nereczką. Ponadto synek ma nalot biały na języku i dostał nastatynę aby zapobiec rozwojowi plesniawek,czytalam że ten lek szkodzi na nerki - nie wiem czy kontynuować kurację? w wypisie ze szpitala wpisano nam odmieniczkowe zapalenie nerek czy to nie za wcześnie na taką diagnozę? jakie badania jeszcze wykonać, czy niezbędna jest konsultacja z nefrologiem lub urologiem?
Pozdrawiam.
__________________
Zawsze trzeba próbowac czegoś nowego. Pamiętaj amotorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści- Titanica...
Nikula is offline   Do góry
Stary 08-09-09, 12:55   #2 (permalink)
Ekspert - pediatra
 
Dormed Centrum Zdrowia Rodziny

Zarejestrowany: 9-02-2009
Posty: 357
162 podziękowań w 159 postach
Domyślnie

Poszerzony układ kielichowo-miedniczkowy może towarzyszyć różnym, nieprawidłowym stanom w obrębie układu moczowego. U chłopców częściej obserwuje się w tym wieku wady wrodzone układu moczowego. Z tego powodu dziecko powinno być pod opieką specjalisty – nefrologa dziecięcego oraz powinno mieć regularnie wykonywane badanie moczu (ogólne + posiew).
Niepokój u dziecka, niejasnego pochodzenia, gorączka, biegunka, wymioty, mogą być związane z rozwijającym się zakażeniem dróg moczowych i wymagają wykonania badań moczu (ogólne + posiew).
Furagin zabezpiecza malucha przed rozwojem bakterii w układzie moczowym, ale w związku z jego przyjmowaniem mogą wystąpić także objawy dyspaptyczne. Nystatyna stosowana miejscowo do pędzlowania śluzówek jamy ustnej nie stanowi zagrożenia dla malucha.
Anna Kubaszewska is offline   Do góry
Podziękowania dla Anna Kubaszewska za ten post przesyłają:
Nikula (27-09-09)
Nieprzeczytane Dzisiaj, 16:08  
AutoPomocnik
Guest
 
Co robisz?

Posty: n/a
Domyślnie Wątek zamknięty

Przepraszamy, ten wątek został automatycznie zamknięty po upływie regulaminowych 270 dni od jego założenia.
  Do góry
Zamknięty temat

  Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > Eksperci > Pediatra

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks are Wył.
Pingbacks are Wł.
Refbacks are Wł.



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:08.