Jak wykluczyć lub potwierdzić skazę białkową - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl

Wróć   Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > Eksperci > Pediatra
Zarejestruj się Kalendarz Na żywo! Szukaj Dzisiejsze posty Oznacz fora jako przeczytane

Komunikaty

Pediatra (gdy masz pytanie dotyczące chorób dziecięcych)

Lekarz Dorota Dziemian Image

Doświadczenie i zainteresowania zawodowe: choroby wieku dziecięcego; choroby zakaźne: przewodu pokarmowego, odzwierzęce i pasożytnicze; choroby alergiczne: alergia pokarmowa i wziewna, prawidłowe żywienie, wzmacnianie odporności, medycyna naturalna.

W latach 1997-2002 pracowała na Oddziale Dziecięcym Neuroinfekcji i Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białymstoku. W 2000 r. uzyskała tytuł specjalisty I stopnia w dziedzinie pediatrii. Przez kilka lat pracowała w Kanadzie, między innymi w Apple Tree Medical Centre w Ottawie.

Od 2011 roku pracuje na Oddziale i w Poradni Dziecięcej w Dąbrowie Białostockiej.

Obecnie w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.


Zamknięty temat
 
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-04-11, 14:36   #1 (permalink)
Pierwsze kroki
 
kikarika's Avatar
 
"Rączki malutkie, ale chwyciły za serce. Na zawsze."

Zarejestrowany: 30-08-2010
Posty: 353
Nastrój:
121 podziękowań w 96 postach
Domyślnie Jak wykluczyć lub potwierdzić skazę białkową

Witam jestem mamą prawie dwuletniego synka. W sumie od narodzin mieliśmy problemy z kupką małego. Przez 10 m-cy był karmiony na zmiane moim odciągniętym mlekiem oraz bebilonem. Oczywiście po 4 m-cu zaczęlismy wprowadzać stałe produkty. Synek często miał i ma nadal zaparcia oraz bardzo suchą skórę. Moje podejrzenie pada w kierunku skazy białkowej gdyż sama mam ją stwierdzoną(niewyleczoną z resztą do tej pory). Proszę o rade jakie badania mogę wykonać u synku w celu wykluczenia lub potwierdzenia moich podejrzeń. Dodam jeszcze,że synek pije jeszcze bebilon 2 gdyż po każdej próbie wprowadzenia bebilonu3 pojawiałay się biegunki.
__________________






kikarika is offline   Do góry
Stary 11-04-11, 11:59   #2 (permalink)
Ekspert - pediatra
 
Przychodnia Tolek's Avatar
 

Zarejestrowany: 10-11-2010
Posty: 144
15 podziękowań w 15 postach
Domyślnie

W celu zdiagnozowania ewentualnie skazy białkowej należałoby wykonać dziecku testy alergologiczne, a następnie porozmawiać o wynikach z lekarzem alergologiem.

lek. med. Agata Liebert

pediatra, dermatolog dziecięcy
Przychodnia dla dzieci TOLEK
Przychodnia Tolek is offline   Do góry
Podziękowania dla Przychodnia Tolek za ten post przesyłają:
kikarika (12-04-11)
Stary 19-05-11, 21:20   #3 (permalink)
Spacerowicz
 
paczanga's Avatar
 

Zarejestrowany: 9-06-2010
Posty: 716
164 podziękowań w 131 postach
Domyślnie

mam podobny problem, ale alergolodzy na moje prosby o testy alergiczne odpowiadają że dzieciom robi sie je po 3 lub 4 roku życie, a wcześniej nie są one miarodajne... Co Pani o tym sądzi?
__________________
paczanga is offline   Do góry
Parenting wspiera:
Nieprzeczytane Dzisiaj, 16:01  
AutoPomocnik
Guest
 
Co robisz?

Posty: n/a
Domyślnie Wątek zamknięty

Przepraszamy, ten wątek został automatycznie zamknięty po upływie regulaminowych 270 dni od jego założenia.
  Do góry
Zamknięty temat

  Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > Eksperci > Pediatra

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks are Wył.
Pingbacks are Wł.
Refbacks are Wł.



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:01.