Cycusiowe mamusie :) - Strona 105 - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl

Wróć   Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > My i nasze dzieci > Noworodki i niemowlaki
Zarejestruj się Kalendarz Na żywo! Szukaj Dzisiejsze posty Oznacz fora jako przeczytane

Komunikaty

Noworodki i niemowlaki (nasze najmniejsze skarby)

Odpowiedz
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-06-09, 07:13   #1041 (permalink)
Mistrz
 
AgulaMamula's Avatar
 
całe życie człowiek się uczy...

Zarejestrowany: 4-09-2008
Miejscowość: Jelenia Góra
Posty: 5 616
Nastrój:
5 663 podziękowań w 2 983 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika AgulaMamula
Wyślij wiadomość przez Gadu Gadu do AgulaMamula
Domyślnie

Cytat:
dorotea72 napisała Zobacz post
AgulaMamula gratulacje dla Karolci

Cytat:
AgulaMamula napisała Zobacz post
Czekam na nowy laktator z alegro, bo mam dwa i zaden nie ściąga pokarmu
Kupiłam więc aventa, pamiętam, że przy starszym sprawdził mi się rewelacyjnie, a też kilu próbowalam i zaden inny nie potrafił mi mleka ściągnąć...no zobaczymy jak ten się spisze, mam nadzieje że nie wywalę pieniędzy w błoto
Polecam laktatory medeli, osobiście posiadam elektryczny i jest naprawdę super, ale ręczne też są. Położna mi poleciła i jestem zadowolona.
Aventa miałam od koleżanki ale ręczny i nic nie leciało a co się namachałam to moje...
No widzisz... co cycki to inny laktator Ja już wyprubowałam elektryczny tuffi czy jakoś tak... zwykły wyglądający jak strzykawka... no zobaczę ten aventa... kiedyś był super na moje cyce, mam nadzieję, że nic się nie zmieniło.
__________________




AgulaMamula is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 02-06-09, 10:28   #1042 (permalink)
Pierwsze kroki
 
krysiak's Avatar
 
uczę się kochać

Zarejestrowany: 21-01-2009
Miejscowość: Gdynia
Posty: 391
Nastrój:
189 podziękowań w 131 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika krysiak
Domyślnie

Witajcie Cycuisowe :)

My już po przeprowadzce:) Rozpakowani, aklimatyzujemy się w nowym miejscu, a jest naprawde gdzie... Gdynia jest super, lasy, lasy, lasy... i morze (tak, właśnie w tej kolejności!) Jestem zauroczona, bo pochodzę z Mazur i przez te warszawskie lata tęskniłam za lasami i woda, a tu mam jednego i drugiego pod dostatkiem.
Dominik spisał się przez ten czas na medal. Był jak anioł i wzruszam się, jak pomyślę o tym. Wiecie, ze ostatniego wieczoru w Warszawie, gdy usypiałam go juz na noc, musiałam odłożyć go do naszego łóżka, bo jego było juz złożone. No i jak odłożyłam, to otworzyła jak zwykle na chwilę oczy, ale jak zobaczył zdziwiony, że nie lezy w swoim łóżeczku, to zaczął harcować. A tu jeszcze tyle roboty przede mną :/ Mówię do niego, kochanie, to ty tu leż i się baw, a ja musze pakować, nie ma rady. No i zaczełam sie krzątać. Po jakimś czasie słysze jęki z pokoju. Myślę sobie, dopakuję jeszcze ten karton i lecę go usypiac od nowa. Dopakowałam karton, wchodze do pokoju, a mój syn własnie odpływa w objęcia morfeusza! Pierwszy raz udało mu się samemu usnąc :) I to akurat w sytuacji tak trudnej dla mnie. Po prostu anioł nie dziecko. Po drodze też nie marudził i wytrzymał tyle godzin w swoim foteliku, chociaż nie przepada za podróżowaniem. Mój dzielny facet.

Nisetety mieliśmy też mały problem, bo mały od jakiegoś czasu męczy się z zaparaciami i przez tydzien nie robił kupy :/ Po tygodniu jak zaczeła wychodzic, to darł sie w niebogłosy. Do tego w trakcie popękał mu odbyt. Jej, to było straszne. Do tego my w obcym miescie, nie znamy zadnego lekarza. Poszperałam troche w necie i znalazłam takiego doktora starej troche daty, ale bardzo na topie z nowinkami i do tego pediatre-hematologa. Super gosc. Ustawił nam diete małego.Powiedzia, ze zaparcia to od zelaza. Wiekszosc dzieci ma po nim rozwolnienia, ale Dominik nalezy do tej mniejszosci, które reaguja odwrotnie. Kazał odstawic zelazo, za dwa tygodnie zrobic morfologie i jak bedzie dalej problem z anemia, to sprowadzimy preparat z Niemiec, który jest u nas niedostepny, a jest zrobiony specjalnie dla dzieci i ponoc super sie wchłania.

Agula mamula baaaardzo gratuluję Karolince i tobie samozaparcia. Jesteś super mamą! Powiem Ci, ze mi jak kazano dokarmiać Dominika sztucznym, zaraz po podcięciu mu wędzidełka, bo za mało przybierał, to moja matczyna intuicja podpowiedziała mi, zeby zamiast dokarmiań położyć się z Domkiem do łożka na dwa dni, i za każdym razem, jak się obudzi serwować mu cyca. Tak rozhuśtaliśmy laktację i nie musieliśmy już dokarmiać sztucznym. Ale to moje doświadczenia i nie musisz oczywiście z nich korzystać. Cieszę sie, ze sonda pomogła.
__________________
krysiak is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 02-06-09, 10:53   #1043 (permalink)
Mistrz
 
miska271's Avatar
 
dzieci to nasz największy skarb :)

Zarejestrowany: 4-06-2008
Miejscowość: Mrągowo
Posty: 8 195
Nastrój:
1 725 podziękowań w 1 338 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika miska271
Wyślij wiadomość przez Skype™ do miska271 Wyślij wiadomość przez Gadu Gadu do miska271
Domyślnie

Czesc cycusiowe.
U nas w domku chorobsko panuje mala zakatarzona i kaszelek ma,mnie glowa peka z nosa leci wszystkie miesnie bola...bylismy u lekarza i osluchowo jest wporzadku.... normalnie sie wcale nie czuje...
ale mala ma apetyt takze chociaz to dobre...

jeszcze na dodatek zabki dwa na raz wychodza.........

AgulaMamula :brawa: dla Karolci !!!!!!!
__________________
Bartosz


Klaudia


Agnieszka


Olaf Maksymilian




aniołek * 6.2010(11 tc)
miska271 is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Podziękowania dla miska271 za ten post przesyłają:
AgulaMamula (02-06-09)
Parenting wspiera:
Stary 02-06-09, 11:56   #1044 (permalink)
Mistrz
 
Mama_Monika's Avatar
 
a ja leże i leże i leże i nikomu nie ufam i nikomu nie wierzę....

Zarejestrowany: 23-02-2009
Miejscowość: we właściwym miejscu
Posty: 7 619
Nastrój:
1 762 podziękowań w 1 474 postach
Domyślnie

Ach, cudownie jest Was czytać, przypomina mi sie wtedy moje karmienie, a zarazem nie moge sie doczekać, kiedy moją drugą latorośl przystawię do piersi.
__________________
ROKSANIA



LENUSIA

Mama_Monika is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 02-06-09, 12:33   #1045 (permalink)
Mistrz
 
AgulaMamula's Avatar
 
całe życie człowiek się uczy...

Zarejestrowany: 4-09-2008
Miejscowość: Jelenia Góra
Posty: 5 616
Nastrój:
5 663 podziękowań w 2 983 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika AgulaMamula
Wyślij wiadomość przez Gadu Gadu do AgulaMamula
Domyślnie

Krysiak zazdroszczę przeprowadzki nad morzeKocham morze i tez bym mogła tam mieszkać.
Ja właśnie zamierzam zrobićsobie maraton jedzeniowy, ale nie bardzo mam cas...wczoraj wazenie i dzien dziecka...dzisiaj szczepienie...ale od jutra obiecuję ze zacznę.Bo tez bym chciała to wszystko unormować.W nocy jest ok bo mała spi ze mną i ssie kiedy chce.a w dzien widac pustki w cycach bo brak czasu... ale jutro sie biore
__________________




AgulaMamula is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 02-06-09, 13:29   #1046 (permalink)
Spacerowicz
 
ninnare's Avatar
 
Till Friday.. Life is good, when tomorrow is Saturday, and the next day's Sunday ;D

Zarejestrowany: 17-09-2008
Miejscowość: leeds, uk
Posty: 972
Nastrój:
438 podziękowań w 279 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika ninnare
Domyślnie

Witajcie Mamuski!

pisze z palcami lekko lepkimi od ciepla - zamknelam okno bo mala spi, (mieszkamy przy ulicy i halas jest spory) - tak jest u nas cieplo...Czuje sie jak w ciazy - napuchnieta

Krysiak - no wreszcie jestescie! brawa dla Dominiczka za dzielnosc przy przeprowadzce! naprawde masz aniolka! :) wspolczuje tego zaparcia bidulek strasznie sie meczyl, dobrze ze znalazlas tego pediatre-trzymam kciuki za powodzenie w zelaznej materii! Ja tez zazdroszcze lasow i morza - moje ulubione :)

Agula - gratulacje dla Karolinki - oby tak dalej! ja tez robilam tak jak Krysiak - ale nie mialam przy tym drugiego dziecka do opieki.. niemniej jednak mam nadzieje ze uda sie ci zorganizowac dla was maraton :) Twoja dzielna coreczka ma dzielna mamusie :) Co do laktatorow - elekt. medela jest super - w niektorych miastach jest mozliwosc jej wypozyczenia,bo to spory wydatek. Ja uzywalam tez zwyklego recznego-ale teraz zadnego,jak juz to ja sama :) Powodzenia na szczepieniu!

Mama Monika - ja tez lubie tu czytac :) i juz teraz - powodzenia dla Twojej malutkiej latorosli!

Dorotea - ale mialas historie z tym zapaleniem! nawet nie wiedzialam ze moze byc az tak. Jak zabki synka?

Anya - dla ciebie zdrowka, mam nadzieje ze juz sie wyleczylas z zapalenia!

Magda - jak Michalka zabki? ruszylo sie cos?

Patrycja - oj goraco.. a truskawki - ja tez uwielbiam! ale tylko swieze od mojej babci nawet nie kupuje bo za miesiac bede miala te najlepsze!! Super ze dzidzia ci pomachala! a jak sie czujesz w ta pogode?

Magdaloza - co u was? :)

My wkrotce idziemy do miasta, wczoraj kupilismy walizke, dzis nadal dokupywanie prezentow, troche tego jest. Wole teraz wszystko kupic niz zostawiac na ostatnia chwile.
Patrycja -a stosujesz jakis krem dla Emilki? Ja pierwszy raz jak bylismy z Maja na dworze przy sloncu dwa tyg temu to zapomnialam, potem miala czerwone przedramionka, ale ladnie zeszlo,teraz stosuje ambre solair <chyba tak sie pisze> filtr 20 i nie ma zadych czerwonych niespodzianek, jest odrobinke brazowa na raczkach i kolankach. Jest przykryta w wozku budka i parasolka i kapelutkiem,daje jej czesto wode,jest przewiewnie ubrana - nie wiem jak traktowac dizdzie w taka pogode szczerze mowiac....
Maja raczkuje co prawda przy trudniejszych wyprawach jak np "dobrac sie do plyt tatusia" uzywa pelzania bo to jej lepiej wychodzi.
Ide pod prysznic bo juz nie moge :) Marzy mi sie
Buziaczki serdeczne i zycze milego dzionka kobietki! :)
__________________
ninnare is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
5 użytkownicy(ków) dziękuje użytkownikowi ninnare za ten przydatny post:
AgulaMamula (02-06-09), Anya (03-06-09), krysiak (02-06-09), Mama_Monika (03-06-09), patrycja`81 (02-06-09)
Stary 02-06-09, 14:10   #1047 (permalink)
patrycja`81
Guest
 
Co robisz?

Posty: n/a
Domyślnie

Wiajcie Cycuiowe:)
na poczatku brawa dla Aguli i jej coreczkidobrze,wiadomo za co
Krysiak super,ze juz przeprowadzona a synek dzielny maly mezczyzna

Wszystkim Mamom Dzieciatek wybijajacych si ezebaczy-powodzenia i szybkiego ladnego pojawienia sie zebolkow


no u mnie zow pada deszczem:( pikne goracasne dni zniknely:(
Ninnare podczas upalow smarowalam tylo buzinke Emilkowa kremem dla dzieci na slonce
noi Emilka dostala podjrzewam uczulenia od truskawkow,ale raczej tych co sama zjadla,no coz-musi dorosnac do rarytasow

moja tez nie dawno zaczela raczkowac,i podobnie jak Maja jak musi gdzies szybciej to wlancza pelzanie

dobra musze konczyc bo moj marudnik niejadek marudzi jak opetana(cos mi znow slabo je,rozumiem podczas upalow,ale teraz w dzisiejszym dniu??? bedzimy patrzec i obserwowac bobasa,cyca je )
  Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
3 użytkownicy(ków) dziękuje użytkownikowi za ten przydatny post:
AgulaMamula (02-06-09), dorotea72 (02-06-09), krysiak (02-06-09)
Stary 02-06-09, 14:23   #1048 (permalink)
Mistrz
 

Zarejestrowany: 28-04-2008
Posty: 11 968
Nastrój:
2 598 podziękowań w 1 871 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika magda_79
Domyślnie

Witam!
U nas zebowy koszmar trwa. To juz ponad 2 m-ce i jestesmy wszyscy wykonczeni. Najgorsze, bo mam wrazenie, ze przez to Michał nie moze sie normalnie rozwijac. Bo i jak skoro przez wiekszosc czasu cos gryzie lub jeczy :((( Serce mnie boli, ale juz nie wiem jak mu pomoc. Zele niezbyt pomagaja.

Ja wlasnie wciagnelam miche makaronu z jogurtem i ... truskawkami. Mmmmm, pychotka. Zobaczymy czy jutro mlody nie bedzie wysypany.

U nas tez piekna pogoda, ale od jutra niestety zimno. Bleee!

Patrycja Brawa dla Emilki za raczkowanie!
Ehhh, i chyba zazdroszcze Ci tej machajacej fasolinki :) Super, ze wszystko ok!
A Ty jak sie czujesz?

Agula dla Ciebie i Twojej corci. Teraz to juz z gorki :)

Krysiak fajnie, ze juz do nas wrocilas! Ogromne brawa dla dzielnego Dominika! Bidulek sie tak nacierpial, ale dobrze ze trafiliscie na madrego lekarza!

Miska zdrowka dla Was!
__________________



11.01.2011
magda_79 is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
3 użytkownicy(ków) dziękuje użytkownikowi magda_79 za ten przydatny post:
AgulaMamula (02-06-09), krysiak (02-06-09), patrycja`81 (02-06-09)
Stary 02-06-09, 19:12   #1049 (permalink)
Mistrz
 
AgulaMamula's Avatar
 
całe życie człowiek się uczy...

Zarejestrowany: 4-09-2008
Miejscowość: Jelenia Góra
Posty: 5 616
Nastrój:
5 663 podziękowań w 2 983 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika AgulaMamula
Wyślij wiadomość przez Gadu Gadu do AgulaMamula
Domyślnie

Karolcia widząc jaką ma zalataną mame, wzięła sprwy w swoje rece, a raczej buziejuz dzisiaj postanowiła zaczac maraton wisiała na cycu od 16-18:30. troche ssała mocniej a przewaznie w półsnie pomalutku...a spróbowałabym ją odłozyc do łózeczka... zaraz ryk
potem zrobiła przerwe na guganie a teraz chce znowu
__________________




AgulaMamula is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 02-06-09, 19:33   #1050 (permalink)
patrycja`81
Guest
 
Co robisz?

Posty: n/a
Domyślnie

no to Agula sie zaczelo wiszenie na cycu

Magda nie martw sie ,nawet jak to wrazenie ze Michalek nie moze sie normalnie rozwijac,jest prawdziwe-to jak tylko wyjda zabki,to migusiem nadrobi-mysle,ze sie nie ma czym martwic-
mojej kumpeli syn nic a nic nie przybral na wadze,podczas zabkowania,a tylko wyzly zebiszcza od arzu zaokraglony na buzince
wiem ze waga a rozwoj to odmienne sprawy-ale podejrzewam ze w przypadku zebiszczy jest podobnie


a ja sie czuje dosc dobrze,co prawda sa jeszcze mdlosci,i senosc dokucza,ale daje rade:)
  Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Odpowiedz

  Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > My i nasze dzieci > Noworodki i niemowlaki

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks are Wył.
Pingbacks are Wł.
Refbacks are Wł.



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:42.