koniec umowy po macierzynskim - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl

Wróć   Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > Eksperci > Kadrowa
Zarejestruj się Kalendarz Na żywo! Szukaj Dzisiejsze posty Oznacz fora jako przeczytane

Komunikaty

Kadrowa (prawo pracy)

Basia Brzezińska Image

Uwaga - Pani Basia nie odpowiada na pytania dot. prowadzenia działalności gospodarczej.

Pracuje w Zespole Administracji Personalnej i Płac, więc bliskie są jej nie tylko kadry, ale też płace. Ukończyła Ekonomikę Pracy i Zarządzanie Kadrami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, a także na Podyplomowe Studium Prawa Pracy na Wydziale Prawa UW. Służy pomocą w zakresie prawa pracy i wynagrodzeń.

Prywatnie wychowuje śliczną córeczkę Maję i dwa koty.


Zamknięty temat
 
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23-09-09, 00:57   #1 (permalink)
Mistrz
 
elus.dreptus's Avatar
 
:)):):)

Zarejestrowany: 31-07-2009
Miejscowość: Poznań
Posty: 5 688
Nastrój:
1 551 podziękowań w 1 229 postach
Wyślij wiadomość przez Gadu Gadu do elus.dreptus
Domyślnie koniec umowy po macierzynskim

Witam Pania!!
W niejedym poscie napisla Pani ze mamie takze nalezya sie dwa dni z tutulu urodzenia dziecka, prosze mi na pisac nr art na podstawie ktorego tak jest poniewaz moja kadrowa mi powiedziala mi sie nie nalezy. i jescze drugie pytanie: urlop macierzynski konczy mi sie 26go wrzesnia a umowe o prace mam do 30 wrzesnia. czy jezeli bede miala zwolnienie lekarskie na dziecko a pozniej pojdne na zaolnienie lekarsie na siebie i jezeli bedzie ciaglosc to za to zdrgie zwolnie otrzymam pieniadze??
i czy do urlopu za ktory musi mi pracowawca zapłacic powinien doliczyc te dwa dni z tyt urodzenia dziecka?? w czasie ciazy gdy bylam na zwolnieniu lekarskim wzielismy slub czy rowniez mi sie naleza pieniazki za dwa dni urlopu okolicznosciowego??
jesli tak prosilabym o podanie odpowiedniego art.

jeżeli bylabym na zwolnieniu lekarskim np od 24 to ono zacznie być naliczane od 27go i nie bedzie z tym zadnego problemu?? jezeli pozniej przedluzalabym takie zwolnienie do dostarczam je do bylego pracodawcy czy juz do ZUSu??

Bardzo dziekuje ze odpowiedz
mam nadzieje ze moje pytania sie nie powtarzaja

jeszcze jedno pytanko, czy jezeli moj maz nie wykorzystał urlopu okolicznsciowego na slub ktory byl w styczniu moze go wykorzystac do konca tego roku?? czy przepadło??
__________________



Ostatnio edytowane przez elus.dreptus : 23-09-09 o 21:04.
elus.dreptus is offline   Do góry
Stary 30-09-09, 21:39   #2 (permalink)
Ekspert - Kadrowa
 

Zarejestrowany: 2-10-2008
Posty: 208
Nastrój:
47 podziękowań w 47 postach
Domyślnie

Za późno odpowiadam. Artykuły dotyczące 2 dni są we wcześniejszym poście. Trzeba poszukać. Zwolnienie może być ale pewnie placił będzie ZUS bo kończy się umowa. Nie wiem co Ci doradzić bo jest już dzisiaj 30. Napisz jaka jest sytuacja obecnie. Postaram się odpowiedzieć szybciej. Czasem nie mam dostępu do internetu, szczególnie jak jestem na wyjeździe i dlatego tak długo to trwa. Przykro mi bardzo.
A.Rutkowska is offline   Do góry
Stary 01-10-09, 16:28   #3 (permalink)
Mistrz
 
elus.dreptus's Avatar
 
:)):):)

Zarejestrowany: 31-07-2009
Miejscowość: Poznań
Posty: 5 688
Nastrój:
1 551 podziękowań w 1 229 postach
Wyślij wiadomość przez Gadu Gadu do elus.dreptus
Domyślnie

Witam! I tak nie udało mi sie załatwic zwolnienia lekarskiego a okazalo sie ze opieka na dziecko nie byłaby płatna. Urlop okolicznosciowy za urodzenie dziecka dostalam bez problemu ( nie musialam sie klucic i udowadniac:):)
takze juz odebralam swiadectwo pracy i bede musiala sie wybrac do urzedu pracy.
Prosze mi jedynie napisac czy mąż bedzie mogl wykorzystac urlop okolicznosciowy na slub ktory odbyl sie w styczniu.
__________________


elus.dreptus is offline   Do góry
Parenting wspiera:
Stary 09-11-09, 09:45   #4 (permalink)
Ekspert - Kadrowa
 

Zarejestrowany: 2-10-2008
Posty: 208
Nastrój:
47 podziękowań w 47 postach
Domyślnie

Według mnie powinien otrzymać urlop z tytułu ślubu. W końcu mu się należy a nigdzie nie ma napisane kiedy trzeba go wziąć. Dodatkowo należy się jednemu z rodziców 2 dni z tytułu opieki nad dzieckiem. Również pisałam o tym w innych postach.
A.Rutkowska is offline   Do góry
Podziękowania dla A.Rutkowska za ten post przesyłają:
elus.dreptus (09-11-09)
Nieprzeczytane Dzisiaj, 06:30  
AutoPomocnik
Guest
 
Co robisz?

Posty: n/a
Domyślnie Wątek zamknięty

Przepraszamy, ten wątek został automatycznie zamknięty po upływie regulaminowych 270 dni od jego założenia.
  Do góry
Zamknięty temat

  Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > Eksperci > Kadrowa

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks are Wył.
Pingbacks are Wł.
Refbacks are Wł.



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:30.