Dobre, Babcine Rady na plamy i nie tylko - Strona 10 - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl

Wróć   Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > My i nasze dzieci > Kącik dla Mam
Zarejestruj się Kalendarz Na żywo! Szukaj Dzisiejsze posty Oznacz fora jako przeczytane

Komunikaty

Kącik dla Mam (łączą Was wspólne doświadczenia, przeżycia, troski i radości? W tym miejscu możecie porozmawiać o swoich sprawach)

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-12-09, 10:38   #91 (permalink)
Sprinter
 
agatron's Avatar
 
1% dla Sebasianka: www.sebus.pl

Zarejestrowany: 7-04-2009
Miejscowość: tu i tam i dookoła ;)
Posty: 2 322
Nastrój:
2 307 podziękowań w 1 147 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika agatron
Wyślij wiadomość przez Skype™ do agatron Wyślij wiadomość przez Gadu Gadu do agatron
Thumbs up

Dziewczyny, wczoraj oglądałam GALILEO i to jest to czego się dowiedziałam:

Aby chleb dłużej był świeży włóż do chlebaka połówke jabłka i wymieniaj je co 2 dni.

Nie kładź bananów i jabłek na jednym talerzu, bo szybciej się psują, ale jak masz zielone banany, a chcesz żeby szybciej dojrzały, to połóż je obok jabłek.

Ser żółty będzie dłużej świeży jeżeli położysz w pojemniku obok niego kostkę cukru i jak się rozpuści, to wymienisz na nową.

Warzywa korzeniowe (marchewka, rzodkiewka, itp.) odzyskaja jędrność jeśli włożysz je do naczynia z zimną wodą na 5 h.

Ciekawe, prawda? Trzeba wypróbować...
__________________


1% dla Sebastianka - synka mojej koleżanki: www.sebus.pl
agatron is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 08-12-09, 11:32   #92 (permalink)
Mistrz
 
rorita's Avatar
 
"Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę, ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę..."

Zarejestrowany: 7-01-2009
Miejscowość: Gdańsk
Posty: 15 846
Nastrój:
8 249 podziękowań w 4 764 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika rorita
Wyślij wiadomość przez Gadu Gadu do rorita
Domyślnie

agatron uwielbiam oglądać Galileo zawsze cos ciekawego mozna się dowiedzieć :)

A macie jakieś sposoby na pozbycie się plam z marchewki? Moje dziecię mimo śliniaka i tak zawsze coś upaćka ,bo łapkę niespodziewanie wsadzi do buźki i sru o siebie
__________________

08.07.11
rorita is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 14-12-09, 16:01   #93 (permalink)
Sprinter
 
newania's Avatar
 
słodka kruszynka

Zarejestrowany: 8-07-2008
Miejscowość: Gdańsk
Posty: 2 047
Nastrój:
981 podziękowań w 612 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika newania
Domyślnie

Cytat:
rorita napisała Zobacz post
agatron uwielbiam oglądać Galileo zawsze cos ciekawego mozna się dowiedzieć :)

A macie jakieś sposoby na pozbycie się plam z marchewki? Moje dziecię mimo śliniaka i tak zawsze coś upaćka ,bo łapkę niespodziewanie wsadzi do buźki i sru o siebie
A może także jakiś skuteczny sposób na plamy z jabłka? W życiu nie spodziewałabym sie, że plamy z jabłka są tak uciążliwe :(
__________________

newania is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Parenting wspiera:
Stary 11-01-10, 18:46   #94 (permalink)
Mistrz
 
Małgosia's Avatar
 
Always look on the bright side of life

Zarejestrowany: 17-10-2007
Miejscowość: Warszawa
Posty: 12 357
Nastrój:
904 podziękowań w 639 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika Małgosia
Domyślnie

zapraszam też do przeczytania tekstu:
Poradnik gospodyni | Ciąża, poród, wychowanie - parenting.pl
__________________
www.mnz.pl
Małgosia is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Podziękowania dla Małgosia za ten post przesyłają:
agatron (11-01-10)
Stary 13-01-10, 13:37   #95 (permalink)
Spacerowicz
 
karola_ba's Avatar
 
mały żuczek ...

Zarejestrowany: 28-01-2009
Miejscowość: Kielce
Posty: 652
Nastrój:
179 podziękowań w 146 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika karola_ba
Wyślij wiadomość przez Gadu Gadu do karola_ba
Post sposób na plamy

witajcie foremki
próbowałam odszukać na stronie temat który mnie nurtuje, niestety, więc piszę.

Na pewno każda z Was zmaga się z plamami na ubrankach naszych małych pociech. Różnymi, różniastymi - a to niestety wyciekła z pod pieluszki na plecki jej zawartość a to mały brzdąc fikając rozchlapał wokoło siebie zupkę ze słoiczka.
wszystko fajnie i niestety problem zaczyna się później kiedy niestety owa plama nie chce zejść przy praniu nawet z wcześniejszym namaczaniem.
Problem o tyle poważniejszy że w tym konkretnym przypadku nie należy stosować detergentów czyli zwykłych odplamiaczy.

Napiszcie proszę jakie macie sprawdzone sposoby by pozbyć się takich plam z ulubionej sukienki czy koszulki waszej pociechy.

Ja odgórnie będę wdzięczna bo niestety nie mam żadnej koncepcji.

Pozdrawiam Karolina
__________________





Ostatnio edytowane przez karola_ba : 13-01-10 o 13:39.
karola_ba is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 13-01-10, 13:44   #96 (permalink)
Sprinter
 
pada ;(

Zarejestrowany: 14-10-2008
Miejscowość: great manchester
Posty: 3 063
Nastrój:
1 122 podziękowań w 838 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika July
Domyślnie

podobny watek juz istnieje moze tu znajdziesz to co ciebie interesuje http://parenting.pl/dzis-pytanie-dzi...nie-tylko.html
__________________
Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

July is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Podziękowania dla July za ten post przesyłają:
karola_ba (13-01-10)
Stary 29-01-10, 16:37   #97 (permalink)
Osesek
 

Zarejestrowany: 28-01-2010
Miejscowość: Białystok
Posty: 16
Nastrój:
0 podziękowań w 0 postach
Domyślnie

a czym wywabić plamy na ubraniach po słoiczkowym jedzonku dla niemowląt (marchewka)????
ariolka is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 29-01-10, 23:56   #98 (permalink)
Sprinter
 
agatron's Avatar
 
1% dla Sebasianka: www.sebus.pl

Zarejestrowany: 7-04-2009
Miejscowość: tu i tam i dookoła ;)
Posty: 2 322
Nastrój:
2 307 podziękowań w 1 147 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika agatron
Wyślij wiadomość przez Skype™ do agatron Wyślij wiadomość przez Gadu Gadu do agatron
Domyślnie

Cytat:
newania napisała Zobacz post
A macie jakieś sposoby na pozbycie się plam z marchewki? Moje dziecię mimo śliniaka i tak zawsze coś upaćka ,bo łapkę niespodziewanie wsadzi do buźki i sru o siebie
A może także jakiś skuteczny sposób na plamy z jabłka? W życiu nie spodziewałabym sie, że plamy z jabłka są tak uciążliwe :(
Cytat:
ariolka napisała Zobacz post
a czym wywabić plamy na ubraniach po słoiczkowym jedzonku dla niemowląt (marchewka)????
No ja się niestety tym plamom poddałam, więc nic sensownego Wam nie poradzę. Generalnie z czasem pojawiało się ich coraz więcej, wiec doszłam do wniosku, że chcąc usunąć je wszystkie, musiałabym non stop namaczać, zapierać i szorować - dałam im spokój.

Mam za to rewelacyjny środek, który usuwa kamień ze starej muszli w toalecie. Ostatnio kupiłam w Rossmannie płyn do mycia toalet tej ich marki DOMOL. Były różne, ale ten który mam jest w granatowej butelce i działa rewelacyjnie. Myłam nim toaletę 2 razy i zeszło już prawie wszystko, a szczerze mówię, była wstrętna.
__________________


1% dla Sebastianka - synka mojej koleżanki: www.sebus.pl

Ostatnio edytowane przez agatron : 29-01-10 o 23:58.
agatron is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 17-05-10, 22:43   #99 (permalink)
Mistrz
 
Anulka's Avatar
 
Jedynie człowiek szczęśliwy może promieniować szczęściem wokół

Zarejestrowany: 6-12-2007
Miejscowość: Warszawa
Posty: 27 352
Nastrój:
6 139 podziękowań w 3 735 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika Anulka
Wyślij wiadomość przez Skype™ do Anulka
Domyślnie

Przeglądając starą prasę natknęłam się na babcine rady:
Oto kilka z nich:

Blachy do ciast nie będą rdzewiały, gdy po każdym myciu delikatnie je natłuścimy. Można to zrobić tamponem umoczonym w odrobinie oleju jadalnego albo za pomocą słoniny.

Długo przechowywane i nazbyt wysuszone włoskie orzechy w skorupkach trzeba zalać na około tydzień osoloną wodą. W ten sposób przywrócimy im właściwy smak.

Przesoloną zupę można uratować, wrzucając do niej i gotując przez kilkanaście minut surowe obrane ziemniaki.

Kawa nie straci swojego aromatu, jeśli po otwarciu opakowania włożymy ją do szczelnie zamykanego słoika i będziemy ją przechowywać w lodówce.

Plamy z tłuszczu znikną, gdy posypiemy je grubo mąką ziemniaczaną, podkładając przedtem pod spód kilka warstw papieru (serwetki). Po 5-6 godzinach mąkę strzepujemy a tkaninę delikatnie szczotkujemy.

Zamknięty przez kilka miesięcy termos może nieprzyjemnie pachnieć. By tę woń zlikwidować, wsypujemy do termosu trzy łyżki ryżu, zalewamy ciepłą wodą i kilkakrotnie potrząsamy zamkniętym naczyniem. Na koniec płuczemy gorącą i zimną wodą.

Plamy z białych, lakierowanych futryn i drzwi szybko usuniemy przecierając je przekrojonym surowym ziemniakiem lub cebulą.

Garnki i kubki po melu dobrze jest przed myciem opłukać zimną wodą. Jeśli od razu użyjemy gorącej mleko i osad przywrą do ścianek naczynia.

Plamy z owoców na bawełnie póki są świeże posypujemy solą, a następnie przelewamy gorącą wodą. Dopiero potem pierzemy.

Wyświeconym miejscom na tapicerce mebli wypoczynkowych da sie przywrócić dawny wygląd, jeśli posypiemy je podgrzanymi otrębami i przetrzemy szczoteczką.

Zarysowaniom powstałym na lakierowanej posadzce można zaradzić, przecierając te miejsca drobnoziarnistym papierem ściernym.
__________________

Anulka is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 18-05-10, 13:17   #100 (permalink)
Mistrz
 
agusia20112's Avatar
 
mój cały świat

Zarejestrowany: 19-08-2009
Posty: 21 023
Nastrój:
7 138 podziękowań w 6 040 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika agusia20112
Domyślnie plamy ach te plamy

mam pytanko,macie może jakiś genialny sposób na plamy po jedzeniu ze słoików...głównie obiadki te z marchewką są nie do sprania....ja próbowałam już masę odplamiaczy i nic

tyle ładnych ubranek do wyrzucenia
__________________

Joanna Łucja


Emilia Aleksandra
agusia20112 jest teraz online   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Odpowiedz

  Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > My i nasze dzieci > Kącik dla Mam

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks are Wył.
Pingbacks are Wł.
Refbacks are Wł.



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:19.