|
|||||||
| Komunikaty |
| Dziś pytanie - dziś odpowiedź (pomagajmy sobie nawzajem) |
![]() |
|
|
LinkBack | Narzędzia wątku | Wygląd |
|
|
#1 (permalink) |
|
Mistrz
|
Dziewczyny interesuje mnie czy któraś z Was korzystała z usługi powiadomienia sms gdzie aktualnie znajduje się twoje dziecko ?
Zbieram opinie wszelkie za i przeciw
__________________
|
|
|
|
|
|
#2 (permalink) |
|
Mistrz
|
o, a ja nie wiem co to takiego, ciekawe ....
napisz cos wiecej |
|
|
|
|
|
#3 (permalink) |
|
Pierwsze kroki
Zarejestrowany: 14-05-2010
Posty: 114
27 podziękowań w 13 postach
|
to chyba wtedy jak dziecko ma tel komórkowy i mozna włączyć taką specjalną usługę żeby dostawac takie powiadomienia
|
|
|
|
| Parenting wspiera: |
|
|
|
|
#4 (permalink) |
|
Spacerowicz
|
Ja jestem i za i przeciw. głównie rpzeciw, lepiej dziecku ufać niż je szpiegować ale to przydatne kiedy np dziecko nie odbiera telefonu i nie odpowiada na wiadomości i zaczynamy podejrzewać że mogło się coś stać. Nie ejstem pewn, ale wczesniej żeby dostać sygnał gdzie znajduje się dziecko, musiało ono potwierdzić że zgadza się na wysłanie takiej informacji do rodzica, chyba to się już zmieniło, bo jeśli nie byłoby bez sensu.
Co do telefonicznych ciekawostek to polecam ICE. W razie wypadku, zawsze sprawdzane sa telefony komórkowe a nie każdy ma rodziców czy męża/żonę zapisanych jako'mama, tato, mąż...' itp. Przedrstek ICE dodajemy w nazwie kontaktu osoby która jako pierwsza ma zostać poinformowana o tym że zdarzyło się coś złego. Numerow można ustawić kilka, jednak najlepiej wg 'ważności' Np ICE 1. Robert zamiast Robert (nikt nie wie że to akurat mąż/brat/ojciec/syn) ICE 2. Mama itd :) |
|
|
|
|
|
#5 (permalink) |
|
Spacerowicz
|
EDIT
Czytałam teraz o tej usłudze, nalezy zarejestrować się na stronie, dodać numer tel dziecka, ono ze swojego telefonu musi potwierdzić że to posiadacz numeru jest jego rodzicem. Później w celu zlokalizowania potomstwa wysyłamy sms z zapytaniem o otrzymujemy zwrotną odpowiedź. Jak dla mnie to narzędzie do szpiegowania i odzierania z prywatności przydatne jedynie w uzasadnionych kryzysowych sytuacjach. ale pewnie za kilka lat zmienię nieco zdanie ;) |
|
|
|
|
|
#6 (permalink) |
|
Mistrz
|
ICE mam wpisane od dawna :)
A jeśli chodzi o usługę to raczej na zasadzie jakiejś sytuacji patowej w której martwisz się i nie masz wieści w innych wypadkach nie muszę szpiegować młodego bo wiem gdzie jest i co robi
__________________
|
|
|
|
|
|
#7 (permalink) | |
|
Spacerowicz
świt, sit się zaczyna,kokaina,kokaina:)
Zarejestrowany: 27-10-2009
Miejscowość: Bliski Wschód:)
Posty: 673
Nastrój:
52 podziękowań w 47 postach
|
Cytat:
|
|
|
|
|
|
|
#8 (permalink) | ||
|
Mistrz
|
Cytat:
jak rozwiązywane są kwestie np braku zasiegu w niektórych miejscach itp i czy któraś z Was korzystała w wątku podanym raczej widze głównie wymienione opinie na temat któremu dziecku się przyda bo jest nierozgarnięte albo niedopilnowane przez rodziców a któremu nie. Szanuje każdego zdanie ale wydaje mi się że prosiłam o opinie osoby które zapoznały się bliżej z tematem a być może korzystały. Do gdybania czy to potrzebne czy nie to faktycznie zapraszam gorąco na tamten wątek ![]()
__________________
|
||
|
|
|
|
|
#9 (permalink) |
|
Pierwsze kroki
|
Tak na marginesie:
Gdy Marianka leżała w szpitalu a ja siedziałm przy jej łóżku dostałam smsa o treści: czy wiesz gdzie jest w tej chwili twoje dziecko? Włącz usługę, itd....... Nieźle się wstrzelili .
__________________
Juna - mama Julii (17 I 2004r.) i Marianny (24 X 2005r.) |
|
|
|
|
|
#10 (permalink) | |
|
Mistrz
|
Cytat:
![]()
__________________
|
|
|
|
|
![]() |
|
| Narzędzia wątku | |
| Wygląd | |
|
|