Odstawienie, dziwne przyzwyczajenie i poranne karmienie - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl

Wróć   Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > Eksperci > Doradca laktacyjny
Zarejestruj się Kalendarz Na żywo! Szukaj Dzisiejsze posty Oznacz fora jako przeczytane

Komunikaty

Doradca laktacyjny (co warto wiedzieć o karmieniu piersią)

Dorota Szatkowska Image

Kontakt:

Z wykształcenia pedagog terapeuta. Po urodzeniu i wykarmieniu piersią pierwszej córki, zainteresowała się przyczynami problemów w laktacji i postanowiła posiąść profesjonalną wiedzę i umiejętności, by móc pomagać mamom i dzieciom, tej pomocy potrzebującym.

Ukończyła szkolenia "Kurs dla liderów grup wsparcia i poradnictwa laktacyjnego na poziomie podstawowym" i "Problemy w laktacji - poziom zaawansowany". Odbyła praktyki, a następnie kilka miesięcy pracowała jako wolontariusz w poradni laktacyjnej oraz na oddziale położniczo - noworodkowym Szpitala Świętej Zofii w Warszawie.

W 2008 roku zdała pomyślnie egzamin teoretyczny i praktyczny, uzyskując tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego (CDL).

Obecnie pracuje w warszawskiej Przychodni Babka Medica. Karmiąc piersią swoje dzieci, doświadczyła jak wiele radości płynie z karmienia naturalnego, ale także jak trudne bywa ono czasami i jak bardzo potrzebne jest wtedy wsparcie.


Zamknięty temat
 
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24-08-09, 19:59   #1 (permalink)
Spacerowicz
 
villanelle's Avatar
 
Silence is more musical than any song

Zarejestrowany: 6-10-2008
Miejscowość: Przeworsk
Posty: 618
Nastrój:
107 podziękowań w 91 postach
Wyślij wiadomość przez Gadu Gadu do villanelle
Domyślnie Odstawienie, dziwne przyzwyczajenie i poranne karmienie

Witam,

trochę wznawiam temat porannego karmienia o 5 rano, ponieważ córeczka skończyła roczek, a ja się ocknęłam, że ona ciągle nie przesypia nocą więcej niż 8h bez przerwy. Z przerwą śpi w sumie 11h. Może jestem w błędzie, że takie dziecko powinno już spać dłużej, ale przypomniałam sobie całkiem przypadkiem, że kiedyś położna obiecywała mi, iż dziecię zacznie mi słodko spać, gdy skończy roczek i zacznie chodzić :) Obecnie prawdy jest w tym tyle, że skończyła roczek i chodzi już od miesiąca, a wstawanie o 5 jest jak z zegarkiem w ręku. W pokoju nie jest gorąco, bo śpimy przy otwartym oknie, a dziecię w samym body. Za jakiś czas zacznie się grzanie w centralnym i też będę sobie tłumaczyć jej wstawanie piciem.

Zastanawiam się nad ograniczeniem jej tego picia rankiem, a mąż to się już całkiem zastanawia nad ostawieniem małej :) Obecnie Lila ssie 5-10 minut, a jak się jej nie leje dobrze to zasypia i nie ssie wcale. Problem jest tylko w tym, że jak przestaje ssać to czasami całkiem się wybudzi i nie śpi tylko rozrabia w łóżeczku przez 2h, po czym pada. Tak więc trochę jest to dla niej też sposób na zaśnięcie.

Poza tym Lila ma zwyczaj samoobsługi tzn. jak się jej chce spać w ciągu dnia lubi zaglądać mi w dekolt i prezyzyjnie próbować wyciągnąć ze stanika maminą pierś. Jak nie będzie mamy w zasięgu albo mojego dekoltu, to nie będzie mnie szukać, ale jak się nadarzy okazja połączona ze zmęczeniem to próbuje. Ostatnio nawet zaskoczyła mnie tym, że przez golf włożyła mi rękę i szarpała za stanik. Byłam w szoku, bo zrobiła to całkiem swobodnie podczas imprezy urodzinowej. Trochę mnie to przeraża, że stanie się to jej nawykiem i później będzie mnie dopadać, gdy tylko najdzie ją ochota.

Kolejne pytanie dotyczy odstawienia. Kiedy jest najlepszy czas biorąc pod uwagę powyższe przyzwyczajenie? Wydaje mi się, że za rok będzie to jeszcze bardziej nasilone, a odstawienie trudniejsze. Niemniej jednak chciałabym zachować wieczorne karmienie przed snem oraz poranne, ale nie to o 5 rano tylko na śniadanie :-)

I jeszcze jedno: czy rocznemu dziecku wystarczą dwa karmienia?

Z góry dziękuję.
__________________
Mój blog: "Od kuchni..." || Lila || Flickr || gg: 690060 ||



villanelle is offline   Do góry
Stary 28-08-09, 16:54   #2 (permalink)
Ekspert - Certyfikowany Doradca Laktacyjny
 
Dorota Szatkowska's Avatar
 

Zarejestrowany: 26-02-2008
Miejscowość: Warszawa
Posty: 680
274 podziękowań w 266 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika Dorota Szatkowska
Domyślnie

Witam,
dwa karmienia wystarczą. Pewnie córeczka je jeszcze jakieś kaszki, czy mleczne deserki, więc o ilość wapnia w diecie nie trzeba się martwić.

Odstawienie? Myślę, że rocznemu dziecku można tłumaczyć, że "mleko się skończyło", "w nocy wszyscy śpią i cycuś też", . Ponad wszystko należy też być stanowczą. jak by nie patrzeć pierś jednak należy do Pani i to Pani pozwala bądź nie na "dobieranie" się do niego. Zwykłe stanowcze "nie wolno" jest najskuteczniejsze. Dziecko oczywiście będzie płakało i próbowało wymusić na Pani pozwolenie na "samoobsługę", ale jeśli będzie Pani nieugięta, córeczka w końcu zrozumie.
Jeśli jest Pani zmęczona, ma już serdecznie dość, to na pewno jest to pora na zakończenie karmienia, a już na pewno na wprowadzenie pewnych zasad oraz ograniczeń.
Pozdrawiam!
__________________
Breast is the best.
Dorota Szatkowska is offline   Do góry
Podziękowania dla Dorota Szatkowska za ten post przesyłają:
villanelle (28-08-09)
Stary 28-08-09, 22:53   #3 (permalink)
Spacerowicz
 
villanelle's Avatar
 
Silence is more musical than any song

Zarejestrowany: 6-10-2008
Miejscowość: Przeworsk
Posty: 618
Nastrój:
107 podziękowań w 91 postach
Wyślij wiadomość przez Gadu Gadu do villanelle
Domyślnie

Córeczka je rano i wieczorem kaszkę mleczną. Deserki mleczne dostaje kilka razy w tygodniu, ale nie codziennie. Pytam o to karmienie o 5 rano, bo jest to dla córeczki wręcz rytuał. Dziś zbudziłam się wcześniej od niej, a ona po prostu o 5 rano "pstryk" i stoi w kąciku łóżeczka wyciągając rączki. Później mąż się skarży, że córa nie chce o 10 jeść kaszki na śniadanie, więc nie wiem ile tego mleka wypije do 10 minut, ale widać czasami sporo :)
Jestem przewrażliwiona na punkcie karmienia jej, bo ciągle wg pediatrów i siatek z książeczek zdrowia jest poniżej 3 centyla, a co za tym idzie ma niedowagę. Na nic moje tłumaczenia, że są inne siatki te z WHO dla dzieci karmionych piersią, na których już od pół roku utrzymuje się milimetr poniżej 15 centyla. Dlatego nie żałowałam dziecku jedzenia o 5 rano, ale waga nie wzrasta przez to jakoś więcej... więc uznałam, że czas się wysypiać.
__________________
Mój blog: "Od kuchni..." || Lila || Flickr || gg: 690060 ||



villanelle is offline   Do góry
Parenting wspiera:
Nieprzeczytane Dzisiaj, 02:27  
AutoPomocnik
Guest
 
Co robisz?

Posty: n/a
Domyślnie Wątek zamknięty

Przepraszamy, ten wątek został automatycznie zamknięty po upływie regulaminowych 270 dni od jego założenia.
  Do góry
Zamknięty temat

  Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > Eksperci > Doradca laktacyjny

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks are Wył.
Pingbacks are Wł.
Refbacks are Wł.



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:27.