Ile powinien wypijać mleka dwu miesięczny maluch? - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl

Wróć   Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > Doradcy > Doradca ds. żywienia dzieci
Zarejestruj się Kalendarz Na żywo! Szukaj Dzisiejsze posty Oznacz fora jako przeczytane

Komunikaty

Doradca ds. żywienia dzieci (wszystko o gotowaniu i zdrowym żywieniu dzieci)

mgr Aneta Kościołek Image

Absolwentka zdrowia publicznego, dietetyki oraz biotechnologii.

Jest doktorantką na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Spełnia się jako szkoleniowiec i nauczyciel, prowadząc zajęcia z zakresu zdrowego stylu życia i żywienia dla uczniów i słuchaczy różnorodnych kierunków medycznych.

Wśród jej zainteresowań na szczególnej pozycji znajduje się zapobieganie i dietoterapia otyłości, zaburzeń lipidowych, chorób układu krążenia oraz chorób metabolicznych. Jest stanowczą przeciwniczką diet cud – tylko dzięki dobrym nawykom żywieniowym można na stałe zachować szczupłą sylwetkę.


Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-04-09, 12:01   #1 (permalink)
Pierwsze kroki
 
justyna29's Avatar
 
kamil ur 09.02

Zarejestrowany: 4-09-2008
Posty: 439
Nastrój:
164 podziękowań w 91 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika justyna29
Wyślij wiadomość przez Gadu Gadu do justyna29
Domyślnie Ile powinien wypijać mleka dwu miesięczny maluch?

Mam syna dwu miesięcznego i jest strasznym głodomorem wypija na dobę 130ml 8 razy karmię go mlekiem NAN H.A początkujące czy to nie jest za dużo dla takiego malucha czy te mleko nie jest za słabe?
__________________
justyna29 is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 09-04-09, 22:00   #2 (permalink)
Doradca ds. żywienia dzieci
 
joam's Avatar
 
www.mamowanie.pl

Zarejestrowany: 8-04-2009
Miejscowość: Warszawa
Posty: 253
Nastrój:
83 podziękowań w 80 postach
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika joam
Domyślnie

Witam!
Generalnie dziecko nie powinno jeść więcej niż 180 ml na raz. Natomiast wiele zależy od tego czy:
- maluch dostaje mleko piersiowe? Jeśli tak to jak często, jeśli nie, to czy dostaje jakieś inne mieszanki/napoje?
- jak wyglądają proporcje wagi jego ciała oraz wzrostu (np w siatce centylowej, w których jest centylach)?
- czy Państwo jesteście raczej lepiej zbudowani czy raczej szczupaski ?

Proszę się kierować zaleceniami na danym mleku, zdrowym rozsądkiem opartym na obserwacji dziecka, tego jak się zachowuje (czy nie jest apatyczne), jak przybiera na wadze a przede wszystkim własną intuicją :)

Może też Pani pomyśleć o naturalnych mlekach zbożowych - robionych samodzielnie, znacznie tańszych i w moim przekonaniu najzdrowszych.
Pozdrawiam serdecznie
__________________
http://www.mamowanie.pl



joam is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 24-12-11, 22:22   #3 (permalink)
Raczkujący
 

Zarejestrowany: 17-09-2011
Posty: 69
35 podziękowań w 17 postach
Domyślnie

witam
temat stary ale problem zblizony do mojego . . .

tez mam 2 miesieczniaka (lada chwila zaczniemy 3 miesiac), nie karmie piersia ze wzgledu na przyjmowane przeze mnie leki, moj maluch niestety mocno ulewa, wiec karmie co 3 godziny po 90 ml, czasem w nocy maluch spi dluzej wiec wtedy karmienie jest jednorazowo co 4 - 5 godzin, (na dobe wychodzi 630 lub 720 ml mleka), troszke przepajam koperkiem, rumiankiem, glukoza ( lacznie ok 60 ml dziennie)
mam watpliwosc czy tego mleka nie podaje za malo, bo po skonczeniu butelki maly jest nerwowy i poplakuje, ale mimo takiej ilosci pokarmu przybywa mu na wadze bardzo szybko i duzo, w tej chwili wazy juz 5,600, (po wyjsciu ze szpitala bylo 3,800) - w tej chwili ma juz jakies 62 - 64 centymetry
co by Pani radzila? jeszcze mniej tego mleka a czescie? czy wiecej w tych samych odstepach czasowych podawac i nie przejmowac sie waga?

pisze Pani o naturalnym mleku, o mleku zbozowym, wykonywanym samodzielnie, czy moge prosic wiecej szczeg lub jakiegos linka gdzie o tym poczytam?
fiona_ is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Parenting wspiera:
Stary 26-12-11, 22:16   #4 (permalink)
Ekspert- Dietetyk
 
Aneta Kościołek's Avatar
 

Zarejestrowany: 14-10-2011
Posty: 139
Nastrój:
28 podziękowań w 27 postach
Domyślnie

Witam,

Ze względu na ulewanie, które moze być objawem refluksu. W przypadku ich występowania nie zmniejsza się w znaczny sposób ilości pokarmu, ale warto zastanowić się nad podawanie mieszanek mlecznych oznaczoznych symbolem AR np. Bebiko AR, Bebilon AR, NAN AR. Zawierają one sobstancje, które w żołądku zagęszczają treść pokarmową zapobiegając ulewaniom.

Niemowlę w wieku 2 miesięcy powinno wypijać 6 razy dziennie od 110 - 130 ml mleka.
W przypadku refluksu często wprowadza się 7 posiłków po 90 - 110ml
Dodatkowo może podawać Pani herbatke z rumianku, koperku, niekoniecznie glukozę, ponieważ jest źródłem energii, a nie nie zawiera białka niezbędnego do prawidłowego rozwoju, a zaspokaja głód.

Nie polecam mleka zbożowego, ponieważ nie zawierają one wszystkich aminokwasów niezbędnych do prawidłowego rozwoju dziecka.

Proszę skonsultować z lekarzem pediatrą zmianę mleka na AR, ponieważ dziecko dostaje zbyt małą ilość pokarmu i nie je do styta, dlatego jest nerwowy.
Aneta Kościołek is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 09-02-12, 18:05   #5 (permalink)
Raczkujący
 
mamalucy's Avatar
 

Zarejestrowany: 30-11-2010
Miejscowość: Malta
Posty: 80
Nastrój:
36 podziękowań w 27 postach
Domyślnie

Cytat:
Aneta Kościołek napisała Zobacz post
Witam,

Nie polecam mleka zbożowego, ponieważ nie zawierają one wszystkich aminokwasów niezbędnych do prawidłowego rozwoju dziecka.
W życiu nie czytalam wiekszej bzdury! Czy pani ma w ogole pojecie o mlekach zbożowych czy tylko pisze to co pani każa??? Mleka zbozowe sa bardzo wartosciowe i do tego lekkostrawne. Zawierają wszystkie ważne składniki odżywcze: węglowodany, białko, tłuszcze, witaminy, minerały, błonnik. Poza tym wzmacniają układ trawienny i wydalniczy. Wspaniałe bedzie chocby mleko ryzowo-amarantusowe. Amarantus jest niezwykle cennym źródłem białka (zawiera wszystkie 8 aminokwasów egzogennych), których w owych nasionach jest więcej niz w mleku krowim.
__________________
http://naturalnekarmienieniemowlat.blogspot.com/

[url=http://www.suwaczki.com/]
[url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]



mamalucy is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 10-02-12, 22:32   #6 (permalink)
Ekspert- Dietetyk
 
Aneta Kościołek's Avatar
 

Zarejestrowany: 14-10-2011
Posty: 139
Nastrój:
28 podziękowań w 27 postach
Domyślnie

Amarantus jeś świetnym źródłem białka. Zgadzam się z Panią.
Amarantus

Jednakże to nie dotyczy innych zbóż, orzechów, czy migdałów.
Aneta Kościołek is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Odpowiedz

  Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > Doradcy > Doradca ds. żywienia dzieci

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks are Wył.
Pingbacks are Wł.
Refbacks are Wł.



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:56.