placze przy "eee" - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl

Wróć   Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > Doradcy > Doradca ds. naturalnej higieny niemowląt
Zarejestruj się Kalendarz Na żywo! Szukaj Dzisiejsze posty Oznacz fora jako przeczytane

Komunikaty

Doradca ds. naturalnej higieny niemowląt (porozmawiaj o obserwacji i przewidywaniu potrzeb fizjologicznych dziecka)

Kinga Cherek Image

Pełnoetatowa mama trójki dzieci.

Autorka pierwszej w języku polskim książki na temat Naturalnej Higieny Niemowląt.

Ponadto założyciel, pomysłodawca i właściciel firmy INFANO propagującej różne aspekty ekologicznego rodzicielstwa. Firma wprowadziła na rynek chusty do noszenia dzieci i niemowląt.

Pani Kinga niedawno urodziła Synka, w związku z czym mogą być obecnie pewne opóźnienia w odpowiedziach.

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-01-11, 16:12   #1 (permalink)
Osesek
 

Zarejestrowany: 18-01-2011
Posty: 2
0 podziękowań w 0 postach
Domyślnie placze przy "eee"

Witam Cie Kingo,
powoli dojrzewam do stosowania NHN. Wpierwszej chwili jak poczytalam o tej metodzie bylam bardzo zaskoczona jej istnieniem, a poza tym od razu stwierdzialam, ze nie dam rady. Jednak posiadajac juz ta wiedze jakos nie moge zostawic Synusia od "tak" w pieluszkach, gdyz w glowie mam ciagle tylko jedno - tzn ze sie z nimi meczy...Do tego od kilku tygodni walcze z grzybica pieluszkowa. Uzywalam ukochanych pieluch wielorazowych jednak chwilowo zmuszona jestem zakladac mu jednorazowki i serce mi sie kraja...

Ale do rzeczy - przeczytalam duzo i postanowilam powoli przystapic do dzialania. Synek ma skonczone 3 miesiace.Jak lezy bez pieluszki ( staram sie jak najwiecej w ciagu dnia ) mowie "sii" i "eee". Na "sii" na poczatku wyraznie sie zdziwil. Jednak z "ee" jest troche gorzej. Za pierwszym razem jakos tak odruchowo ( nie planowalam tego ) podnioslam go do pionu jak zaczal robic kupke i ...biedy sie rozplakal. Pomyslalam ze sie wystraszyl ( moze np za szybko to zrobilam? nie wiem ). I pozniej pozostal kilka razy na lezaco. Dzisiaj jednak siedzialam z nim na lozku, ja po turecku, on na mnie, byl tak prawie w pionowej pozycji, bez pieluszki. I nagle zaczal robic kupke. Wtedy ja powtorzylam "eee" ( nie zmienialm pozycji, nie ruszalam sie ) i on znowu,na prawde bardzo zalosnie sie rozplakal. Nie wiem dlaczego. I chcialabym prosic Cie o jakies porady co dalej, o podrzucenie jakis moze pomyslow? Czy przyzywczail sie do niezauwazalnego wyprozniania i dziwi sie jak jednak jest jakas reakcja? Na prawde nie wiem. Dodam ze to wszystko dzialo sie na przestrzeni kilku doslownie dni.

Na zakonczenie powiem ze tekst zamieszczony na Twojej stronie "oczami dziecka" bardzo mnie wzruszyl. I jak tu nie stosowac ( a przynajmniej sprobowac ) NHN wiedzac to wszystko?

Pozdrawiam serdecznie,
Kamila
camelia is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 21-01-11, 00:49   #2 (permalink)
Doradca ds. stosowania chusty i NHN
 
chusta.pl's Avatar
 
edukacja domowa w praktyce - zerówka / Czekamy na wiosennego malulszka.

Zarejestrowany: 29-11-2008
Miejscowość: Gdańsk
Posty: 245
94 podziękowań w 74 postach
Domyślnie

Witaj camelia

Rzeczywiście, to najtrudniejsze zadanie mamy - zrozumieć czego potrzebuje i co czuje dziecko
Trudno powiedzieć, dlaczego Synek się rozpłakał - ten jeden raz mógł być spowodowany choćby jakimś bolesnym "bączkiem".
Jeżeli uważasz, że Synek skojarzył sobie dźwięk z momentem, którego się wystraszył, najprościej będzie zmienić dźwięk

Jeszcze jedna istotna uwaga - zanim podniesiemy niemowlaczka, zawsze warto go o tym uprzedzić. Wyobraź sobie, że ktoś bez uprzedzenia nagle podbiega i np podnosi Cię za nogi do góry - można się przestraszyć, prawda? jeżeli jednak najpierw, zanim coś zrobi, uprzedzi Cię o tym spokojnym tonem i gestem, to nawet jeżeli mówi w obcym języku, poczujesz się przygotowana na to, że coś może się wydarzyć. Myślę, że dziecko może czuć się podobnie.
Dlatego zawsze zabierając się do "obsługi" malucha, warto go o tym uprzedzić słowem i gestem, a wszystkie ruchy wykonywać spokojnie, bez gwałtowności.

Na razie tyle przychodzi mi do głowy.
Pozdrowienia i dużo zdrówka dla malucha (przy takich kłopotach najzdrowiej mu będzie rzeczywiście całkiem bez pieluszki).

Kinga
chusta.pl is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 27-01-11, 13:22   #3 (permalink)
Osesek
 

Zarejestrowany: 18-01-2011
Posty: 2
0 podziękowań w 0 postach
Domyślnie

Bardzo dziekuje Ci za odpowiedz. Idzie nam juz co raz lepiej:)

Pozdrawiam
Kamila
camelia is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Parenting wspiera:
Odpowiedz

  Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > Doradcy > Doradca ds. naturalnej higieny niemowląt

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks are Wył.
Pingbacks are Wł.
Refbacks are Wł.



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:15.