Mleko kozie - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl

Wróć   Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > Eksperci > Dietetyk
Zarejestruj się Kalendarz Na żywo! Szukaj Dzisiejsze posty Oznacz fora jako przeczytane

Komunikaty

Dietetyk (Wszystko, co trzeba wiedzieć o zdrowym odżywianiu)

Aneta Kościołek Image

Absolwentka biotechnologii, dietetyki oraz zdrowia publicznego.

Jest doktorantką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jako szkoleniowiec i nauczyciel prowadzi zajęcia o tematyce zdrowotnej i żywieniowej dla uczniów oraz słuchaczy kierunków medycznych.

Jej zainteresowania to: profilaktyka oraz dietoterapia chorób układu krążenia, chorób metabolicznych, otyłości oraz zaburzeń lipidowych. Jest przeciwna dietom cud – propaguje trwałą zmianę nawyków żywieniowych.


Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-06-11, 15:02   #1 (permalink)
Pierwsze kroki
 
kori19's Avatar
 

Zarejestrowany: 25-09-2008
Miejscowość: Śląsk
Posty: 164
Nastrój:
7 podziękowań w 7 postach
Wyślij wiadomość przez Gadu Gadu do kori19
Domyślnie Mleko kozie

Moja 2 letnia córka uwielbia kakao. Do tej pory robiłam je na bazie mleka krowiego rozcieńczonego z wodą, teraz mam szansę kupować mleko kozie naturalne ( nie ze sklepu). Słyszałam że ma ono lepszy skład witraminowy niż mleko krowie, i jest lepiej przyswajane przez organizm. Ale ostatnio dowiedziałam się że nie powinno się dawać dziecku tylko mleka koziego bo po jakimś czasie może mu "czegoś" (nie wiem o jaki składnik chodzio) zabraknąć. Bardzo proszę powiedzieć czy to prawda i o jaki składnik chodzi??
__________________



kori19 is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Stary 18-10-11, 10:40   #2 (permalink)
Ekspert- Dietetyk
 
Aneta Kościołek's Avatar
 

Zarejestrowany: 14-10-2011
Posty: 139
Nastrój:
28 podziękowań w 27 postach
Domyślnie

Witam,

Mleko kozie mam bardzo podobny skład do mleka krowiego. Różnią sie nieznacznie zawartością białka albumin oraz tłuszczu. Mleko kozie zawiera ich znacznie więcej. Ponadto mleko kozie charakteryzuje się również większą zawartością aminokwasów siarkowych, które są niezbędne dla prawidłowego metabolizmu oraz rozwoju dziecka. Co wiecej białko mleka koziego jest szybciej i łatwiej trawione, a jego aminokwasy w wyższym stopniu przyswajane.

Podawanie tylko mleka koziego małemu dziecku moze powodować niedobory witaminy B12 oraz kwasu foliowego. Jednakże Pani 2letnia córka jest już w takim wieku ze powinna spożywać zielone warzywa oraz mięso, które są świetnym źródłem tych witamin.

Tak więc moze Pani bez obaw podawać dziecku codziennie szklanke mleka koziego. Na początku proszę jednak go rozcięczać w stosunku 150 ml mleka + 50 ml wody, z czasem można podawać samo mleko.

Ostatnio edytowane przez Aneta Kościołek : 18-10-11 o 22:43.
Aneta Kościołek is offline   Odpowiedź z Cytowaniem Do góry
Odpowiedz

  Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl > Eksperci > Dietetyk

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks are Wył.
Pingbacks are Wł.
Refbacks are Wł.



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:56.