Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl - Wyświetl Pojedyńczy Post - komórki macierzyste a niedotlenienie mózgu
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-07-09, 13:31   #1 (permalink)
gosia211
Pierwsze kroki
 
gosia211's Avatar
 

Zarejestrowany: 30-11-2007
Miejscowość: Lugi Ujskie
Posty: 206
Nastrój:
1 podziękowanie w 1 poście
Moja galeria: Zobacz galerię użytkownika gosia211
Wyślij wiadomość przez Gadu Gadu do gosia211
Domyślnie komórki macierzyste a niedotlenienie mózgu

Witam, mam pytanie.
synek jest wczesniakiem z 29 tc. prawdopodobnie przyczyną były moje problemy z układem moczowym oraz rodnym (kilka razy leczyłam sie na to w szpitalu w czasie ciazy) przez co doszło do niedotlenienia dziecka. oto opis ostatniego badania rezonansu:
w tylnej jamie czaszki widoczne jest znacznego stopnia poszerzenie zbiornika wielkiego, plyn mozgowo rdzeniowy wypelnia niemal calkowicie tylna jame czaszki. znacznego stopnia hipoplazja obu polkol mozdzku, mniejszego stopnia hipoplazja robaka mozdzku. nadnamiotowo poszerzone przestrzenie podpajeczynowkowe na sklepistosciach platow czolowych i skroniowych oraz czesciowo iemieniowych. poszerzone przestrzenie plynowe wzdluz szczeliny miedzypolkulowej.torbiel przegrody przezroczystej.

pytałam lekarza o metodach leczenia lub poprawienia stanu synka. powiedziała o rehabilitacji i komorkach macierzystych ale to drugie stanowczo odradziła (mowiac ze jeszcze nie teraz - metoda jest kosztowna) domagalam sie wyjasnien na czym ta metoda polega ale ich nie otrzymalam, dlatego pytam pana czy w tym przypadku mozna leczyc komorkami macierzystymi od innej osoby?(siostra z ta sama gr krwi planuje dziecko) jakie efekty moze takie leczenie przyniesc?
__________________
gosia211 is offline   Do góry